Hersleth overtar Byggmester Gunnar Bech AS
Hersleth overtar alle aksjene i Byggmester Gunnar Bech AS i Fredrikstad. Selskapet har 20 ansatte og en forventet omsetning i 2011 på ca. 40 mill. kroner.
- Vår ambisjon er å ta en markedsposisjon i Glomma-regionen - et marked vi ser på som svært interessant fremover, sier Thorleif Hersleth, daglig leder av familiebedriften Hersleth Entreprenør AS.
- Byggmester Gunnar Bech AS har meget god lokal markedskunnskap, og vi får med oss 20 dyktige medarbeidere. Dette gir oss et godt utgangspunkt for å ta byggeoppdrag i Fredrikstad/Sarpsborg-regionen, fremholder Hersleth.
Byggmester Gunnar Bech AS ble etablert i 1979 og driver primært med eneboliger, tilbygg og rehabilitering. Firmaet er med i Mesterhuskjeden, og forventer en omsetning i 2011 på ca. 40 millioner kroner.
Hersleth Entreprenør AS har siden etableringen i 1992 utviklet seg til en av de sterkeste aktørene i byggmarkedet i søndre del av Akershus og nordre del av Østfold.
I 2008 overtok Hersleth byggmesterforretningen Alfa Øst AS i Drøbak som har oppføring av eneboliger i Follo som hovedområde.
Etter oppkjøpet av Byggmester Gunnar Bech AS forventer Thorleif Hersleth i 2011 en samlet omsetning for selskapene på ca.200 millioner kroner, og vil til sammen ha 75 ansatte.

Daglig leder Thorleif Hersleth i Hersleth Entreprenør AS (tv) og daglig leder Runar Olsen i Byggmester Gunnar Bech AS.
Faksimile fra bygg.no



_0.jpg)
_0.jpg)
_0.jpg)
_0.jpg)
_0.jpg)